yıldızı Stephen Curry, ödeme boşluğunun kapanması çağrısında bul

Golden State Warriors yıldızı Stephen Curry Golden State Warriors basketbol formaları nba, Women’s Equality Day'deki ücret farkının kapatılmasını savundu.
 
Amerika'nın en ünlü sporcularından biri olan Curry, uzun zamandır kendi platformunu sosyal konularda konuşmak için kullandı. Geçmişte, Donald Trump ile cumhurbaşkanının politikaları hakkında çatıştı. Bu, Warrior'ların NBA şampiyonluğunu perçinledikten sonra Beyaz Saray'a davet edilmemesine yol açtı.
 
Pazar günü, Curry dikkatini ödeme boşluğuna çevirdi. Oyuncuların Tribune'sinde, “Mümkün olan en kısa sürede bunu nasıl mümkün kılabileceğimizi anlamak için hep birlikte bir araya gelmenin önemli olduğunu düşünüyorum” dedi. “Sadece kızların babaları” ya da bu gibi sebeplerden dolayı. Ve sadece Kadınlar’ın Eşitlik Günü’nde değil. Her gün - bu ülkedeki ücret farkını kapatmak için çalışmamız gerektiğinde. Çünkü her gün ücret farkı kadınları etkiliyor. Ve her gün, ödeme açığı, kadınlara kim oldukları, neye değer verildiği ve neleri yapabilecekleri ya da olamayacakları konusunda yanlış mesaj gönderiyor. ”
 
Köri, annesi ve eşi tarafından ağır bir şekilde etkilendiğini yazdı. “Annemin, Sonya - inanılmaz derecede sert ve ilkeli bir kadın, kendi okulunu açmak için cesaret ve vizyona sahip, Norman Norman Hristiyan Montessori Okulu'nu yetiştirdiği için şanslıydım” diye yazdı basketbol kıyafetleri. “Ve son yedi yıldır, Ayesha'da bir başka inanılmaz ve ilkeli bir kadınla evli olduğum için şanslıydım ... Ve bu eğitimden bir ders bana gerçekten göze çarpıyor: her zaman kadınları dinlemeye devam etmek, her zaman kadınlara inanmaya devam etmek, ve - kadınların beklentilerine gelince - her zaman doğru olanın fikrine meydan okumaktır. ”
 
Ücret aralığı profesyonel basketbolda son zamanlarda bir konuşma noktası oldu. NBA gelirlerinin yaklaşık% 50'si oyunculara yönelirken, WNBA'daki kadın meslektaşları% 25 civarında. New York Liberty merkezi Kiah Stokes Guardian’a şunları söyledi: “Ücretten şikayet ettiğimizi söylemek istemiyorum, ama büyük ücret farkı, birçok insan milyonlarca dolar kazandığımızı varsayıyoruz, ve biz değiliz. bu ay. “Milyonlarca doları hak ettiğimizi söylemiyoruz, ama sadece insanları bilgilendirmek için.”
 
Curry, Warriors ile üç NBA şampiyonluğu kazandı ve 2015 ve 2016 yıllarında ligin en değerli oyuncusu seçildi.