Kobe Bryant Jayson Tatum değerlendirmesinde haklı mı?

Kobe Bryant, geçen hafta Los Angeles Lakers'ın Jayson Tatum'a neden çekmediğini sorduğunda biraz şaka yapıyor olabilirdi. Yine de bu yorum, Celtics'in fenomeni ile çalıştıktan sonra sosyal medyada bir heyecan yarattı.
 
Los Angeles Lakers taraftarlarının, genç Laker çekirdeğinin üyelerinden biri olan Jayson Tatum'daki bir rakibe olan bilgisini geçerek Kobe Bryant gibi bir Laker efsanesini görmesi zor olmalı. Ancak muhteşem çaylak sezonu ve mola playoff performansından sonra, Kobe’nin 2017’de onu tasarlamaması hakkındaki soru oldukça açık.
 
Asıl alıntı, Tatum’un “Evan Daniels ile birlikte Sidelines” adlı eğitmeni Drew Hanlen’in
 
Bu yorum sadece Lonum Ball'da bir jab veya Lakers kadrosundaki herhangi bir genç oyuncudan ziyade Tatum için övgü olarak görülmelidir. Kobe muhtemelen oyununu onun peşinden modellediğini kabul eden bir oyuncuya iltifat ediyor.
 
Lakers'ın yanlış anladığını ve Lonzo Ball'u 2 no'lu Tatum'u seçerek çağırması için çok erken.
 
Top, babası ve Magic Johnson tarafından ortaya konulan yıl içindeki yüce beklentilerine dayanamayabilirdi, ancak geleceğin Lakers puan muhafızı olabileceğini göstermek için yeterince iyi oynadı. Ball'un oyunuyla ilgili her şey, birincisi, atlayış vuruşunun yanı sıra, ortalamanın üzerinde görünüyordu ve bu, formunun daha tutarlı hale gelmesi durumunda geliştirebileceği bir şey.
 
Topa yaptığı mücadelede bile, Ball hala istatistiksel olarak sağlam bir çaylak mevsimi geçirdi. Top 10.2 sayı, 6.9 ribaunt ve 7.2 asist ortalamalarıyla tamamlandı.
 
Tatum'un Ball'dan daha iyi olduğu tek kategori, 13.9'luk bir skor ile gol atıyordu ve bu da taslakta yer alması bekleniyordu. Lakers, bir numaralı puanlama seçeneği olması için Ball’u tasarlamadı. Hemen hemen her diğer kategoride Tatum'dan daha iyi olduğu için, onların seçilmesi çok ağır eleştirilmemelidir.