MVP'den James Harden, geri adım 3 ve zanaat

CHARLOTTE, N.C. - James Harden MVP tartışmalarıyla ilgilenmedi. Puanlama çizgisinin, shorthanded Rockets'ın kazanmasına yardımcı olmak için gerekli olanı yapmaktan daha fazlası olmadığını söyledi. NBA arka arkaya ikinci sezon için lider olmasına rağmen, Harden, gol atmadığını söyledi.
 
Daha sonra hamlesinin konusu, kendisini aşırı puanlara götüren 3'lü gösterici ve en az 30 puan alan 31 oyun çizgisi ortaya çıktı. Yalnızca geri adım 3 işaretçisi ve onu motive eden hedeflerinde ustalaşmak için harcadığı işi değil, aynı zamanda Michael Jordan, Kareem Abdul-Jabbar’ın ve Allen Iverson’ın imza hareketleriyle lig tarihindeki yerini bile değerlendirdi.
 
Harden, “Ben geri tepmeye ya da MJ fadeaway ya da skyhook gibi geri tepme yaptığım gibi ya da AI katil geçidi getirdiğinde ve insanlar dediği gibi“ Ah, taşıyor ”diyor.” Dedi. “Ne gördüklerini bilmiyorlardı. “Ah, topu avlıyor.” Şimdi, çaprazlama, normal bir şey. Umarım, yaptığım hareket, geri adım ve yer yaratma biçimim şu an tam zamanıdır.
 
“Belki basketbol oynamayı bitirdiğimde ligde daha fazla bilinir. Bunu yapabilmek için beceriye sahip olmalısın. Bu küçük çocuklar çok hızlı öğreniyorlar. Instagram'dalar. Basketbol izliyorlar. Çok yakında normal bir hamle olacak. ”
 
Harden, 156 adım geriye 3-işaretçi üreten hareketi geliştirdi - Luka Doncic'in ikinci kez en sık kullandığı uygulayıcı olarak üç katı - uzun yıllar boyunca. Ancak bunu bir sonraki seviyeye götürmenin hiç bitmeyen bir arayıştan geldiğini söyledi.
 
Harden, “Spor salonunda bir şeyler deniyorum” dedi. “Tıpkı stüdyodaki bir sanatçı gibi, sadece bir şeyler denemek. Ben zanaat seviyorum. Zanaatım üzerinde çalışmayı seviyorum. Ayrılma yaratabilmek için…… bir hareket. Her sene farklı bir şeyle geri dönmelisin, yoksa herkes gibi olacaksın.
 
“Daha iyi olmalısın. Hedeflerinin ne olduğuna daha fazla odaklanmalısın. Kendim için her zaman en yüksek beklentilere sahibim ve ulaşamıyorum ya da gitmek istediğim yere gidemiyorsam başarısız oluyorum gibi hissediyorum. Her gün o grupta olmamayı deniyorum. Seçkin kategoride olmak istiyorum. Her gün o zihniyeti elde ettiğimde iş ahlakım kendisini yönlendirmektedir. ”
 
Harden maç başına ortalama 36.6 puan aldı, bir sezon boyunca olsaydı lig tarihinde yedinci sırada yer alacak yapım. Sahiplenme başına aldığı puan NBA'de en fazladır, çünkü bu kayıtlar 1973-74 sezonuyla başlamıştır. Ancak onun puanlama dalgalanması, ihtiyaç duyulanın bir fonksiyonundan başka bir şey değildi.