Rockets savunmacı gurusu Jeff Bzdelik sezon başlamadan emekli

Eğitim kampının açılışının zirvesinde, Houston Rockets'in yardımcı antrenörü Jeff Bzdelik - franchise 6 numaralı sırada bulunan savunmanın mimarı - emekliye ayrılıyor, lig kaynakları ESPN'e anlattı.
 
65 yaşındaki Bzdelik, teknik direktör Mike D'Antoni ve genel müdür Daryl Morey'den Pazar günü aldığı karardan haberdar oldu çocuk basketbol potası. Bzdelik yaz boyunca emekli olmayı düşünüyor ve kaynakların kararını belirleyen sağlık sorunları olmadığını belirtti.
 
Bzdelik'in savunması geçtiğimiz sezon NBA'nin en iyi birimlerinden biri haline geldi ve onu izlediği ardışık  Philadelphia 76ers basketbol formaları nba mevsimlerde istatistiksel olarak önemli ölçüde arttı. Rockets asistanı Roy Rogers'ın savunma sorumluluklarının bir kısmını üstlenmesi bekleniyor, ancak personel konusunda yardım alacak.
 
Houston, NBA'nin en iyi normal sezon rekoruna sahip oldu ve geçen sezon Batı Konferansı finallerinde Golden State'e yenilmeden önce bir Oyun 7'ye ulaştı.
 
Bzdelik, 30 yıl önce NBA'de izci olarak başladı ve sonunda New York Knicks ile Pat Riley için çalıştı ve 2002'den 2004'e kadar Denver Nuggets'ın baş antrenörü oldu. Hava Kuvvetleri, Colorado ve Wake Forest ile kolej koçu olarak çalıştı.